Yeni savunma avukatı Bülent Aybirdi, ilk iş olarak tefeciler ve Semih Kaya hakkında hakaret ve tehdit iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Yüksek gelir vaadiyle aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera gibi ünlü isimlerin de olduğu çok sayıda kişiyi dolandırma suçlamasıyla yargılanan Seçil Erzan bir avukatla daha anlaştı.

Erzan’ın dosyalarına bundan sonra Nazlı Nadide Karaaslan’ın yanı sıra Bülent Aybirdi de bakacak. Milliyet’ten Çiğdem Yılmaz’ın haberine göre Aybirdi’nin ilk işi ise Erzan’ın kuzeni Tanıl Yılmaz, eşi Merve Yılmaz hakkında hakaret, yağma ve tehdit; Semih Kaya ve menajeri Fırat Özdemir ile Türkay Gümilcineli hakkında ise tefecilik, hakaret ve tehdit iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda suç duyurusunda bulunmak oldu.

Avukat Aybirdi suç duyurusuyla ilgili şunları söyledi:

“Türkay Gümülcineli hakkında suç duyurusunda bulunduk, bir de hukuk davası açtık. Müvekkilimizin Bozcaada’daki evini sahte evrakla üstüne geçirdiği için ipoteğin iptali davası açtık. Bu isimler dışında elimizde yeterince somut deliller ulaştıkça, yeterli doneler toplandıkça diğer tefeciler hakkında da suç duyurularımızı yapacağız. Müvekkilimizin bu duruma gelmesine neden olan herkes hesap verecek.”

TEFECİLER İRADESİNİ KIRDI

“Öyle bir algı oluşturulmuş ki müvekkilim sanki tüm bunları kendisi yapmış. Ancak dosyayı aldığım ilk andan itibaren müvekkilime dediğim şey, suçun faili olmadığı. Müvekkilim suçsuz ve beraat etmesi gerekiyor. Hatta bu işin mağduru. Bu da şahsi fikrim değil. Dolandırıcılık olarak nitelendirilen bu suçun hangi şartlarda oluşacağını, nasıl işlenebileceğini Yargıtay tanımlamış. Yargıtay’da da müvekkilin üzerine atılı suçun işlenebilmesi için öncelikle özel kastın olması gerekiyor. Yani dolandırıcılık işlemini baştan kabul etmesi gerekiyor ve hareket ederken bu kasıtla yola çıkması gerekiyor. Biz de diyoruz ki bu kasıtla yola çıkmamış. Bu tefecilerin baskı ve şiddetle müvekkilimizin iradesini kırarak mecbur bırakmışlar. Müvekkilimiz kaçırılmış, evine gelinmiş, hakaretler edilmiş, zorla kolundaki saat alınmış, psikolojik zorbalık görmüş, masasının üzerine mermi konulmuş, annesiyle tehdit edilmiş”

HAZİNE BAKANLIĞI’ DOSYAYA DAHİL OLSUN TALEBİ

“Bu dosyada devletin de ciddi bir kaybı söz konusu. Bu insanlar inanılmaz faiz gelirleri elde etmiş. Bu şekilde müvekkilimizden zorla, olmayan paraları tahsil eden bir dünya insan var. Burada Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın da dosyaya dahil olmasını talep ettik.”

ESKİYE GÖRE DAHA GÜÇLÜ DAHA İNANÇLI
Avukat Aybirdi, cezaevindeki Seçil Erzan’ın durumuyla ilgili de şu bilgileri verdi:

“Müvekkilimin bir yıla yakın bir zamandır cezaevinde olması yeterince yıpratıcı bir süreç ancak eskiye göre daha güçlü ve inançlı. Öyle bir durum yaratılmıştı ki müvekkilim kendinden nefret eder hale gelmişti. Daha önceki duruşmalarda kendisine fırsat verilmemiş, sürekli ağlamış, biri bağırmış, diğeri hakaret etmiş. Bu suçun mağduru olduğunu inandıktan sonra kendisi de çabalamaya başladı. Daha iradeli ve artık kendisine inanıyor.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x